
(Fact)checking of Post-Truth op reis
Kunstmoment Diepenheim
Nadat het werk in 2024 enkele maanden te zien was in museum EICAS in Deventer, is het getoond tijdens het Kunstmoment Diepenheim 2025. Tijdens deze jaarlijkse kunstmanifestatie heb ik een activiteit georganiseerd met de titel:
Waar of niet waar? Zoek het zelf uit!
Gedurende de voorafgaande dagen had ik stellingen en uitspraken verzameld die tijdens deze activiteit het onderwerp konden zijn van een gesprek waarin men in een dialoog het waarheidsgehalte onderzocht: IS IT versus IT IS.

Deze activiteit bleek een groot succes. De deelnemers ervaarden een prettige focus tijdens de (ca 5 minuten durende) gesprekken en de aandacht waarmee de gesprekken gevoerd werden leverde niet zelden wederzijds nieuwe inzichten op.

Vervolgactiviteiten
Vanwege het succes in Diepenheim is het mijn voornemen om de installatie te tonen in november, tijdens de Kunstmaand Ameland. Ik wil dan meerdere momenten plannen voor deze georganiseerde gedachtewisselingen.
Is het kunstwerk Factchecking te huur?
Dit kunstwerk is, vanwege het feit dat het bruikbare zitelementen zijn, op vele locaties op zijn plaats.
Mogelijke locaties:
– debatcentra (Tweede Kamer, De Rode Hoed, De Balie enz.)
– congressen of trainingsdagen waarbij discussiëren een expliciete activiteit is
– centra waar journalistiek, actualiteiten en waarheidsvinding een belangrijke rol spelen (dagbladen, Nieuwspoort, School voor Journalistiek, rechtbanken)
Heb je interesse, neem dan contact met mij op, dan bespreken we de mogelijkheden.